Tabldot Tabak

Tabldot Tabak

Toplu yemek dağıtımı yapıla iş yerleri ve yurt gibi mekanlarda, yemek dağıtma işlemini daha pratik bir hale getirmek amacıyla kullanılan, çoklu yemek konulacak alanlara sahip olan tabaklara tabldot tabak denilmektedir. Tabldot tabak modelleri arasında son yıllarda aktif olarak kullanılan ve kırılmaz tabldot tabak olarak da isimlendirilen polikarbon tabaklar da kullanılmaktadır.

Uzun yıllardır paslanmaz çelik malzemeden üretilen tabaklar bu amaç için kullanılmakta ve tabldot tabak denildiğinde ilk akla gelen ürün olarak da paslanmaz metalden yapılan tabaklar zihnimizde yer almaktadır. Askere giden kişiler çok iyi bilir ki her askeri noktaların yemekhanelerinde bu çelik yemek tabakları kullanılmaktadır. Aynı zamanda çelik bardak da bu tip yemekhanelerde kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır.

Özelliğini ve parlaklığını yitirmeyen tabakların satışını yapan firmamızdan almış olduğunuz polikarbon tabldot tabaklar ile çelik tabldot tabakların genel özellikleri arasında, boyutları yani genişlikleri standart yemekhanelerde kullanılan tabldotların büyüklüğünde olması ve paslanmaz malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Yine her iki tabldot tabak da 5 gözlü olarak üretilmektedir. Bu gözlerden biri çatal bıçak ve kaşık koymak için kullanılabilmesi için, diğer bir gözü çorba bölümü olarak kullanılması için ve diğer iki bölüm ise ana yemeklerin konulabilmesi için ayarlanmış alanlardır.

Yemekhaneler de yemeğin hızlı dağıtılmasıyla birlikte yemek sırasında bekleyen kişilerin daha uzun süreli beklememesini sağlayan bu ürün, aynı zamanda yemek yendikten sonra, tabakların toplanması amacıyla da çalışan kişilerin daha seri çalışmalarına olanak sağlayacaktır. Toplanan tabldot tabakların toplanması kadar, yıkanması işlemi de çok uğraştırmayan ve özellikle bulaşık makinesi veya elde yıkama işleminin çok daha seri olmasını sağlayacaktır. Yemek artıklarının boşaltılması işlemi de yine yemek dağıtımın kolay olması gibi, çalışanlara bir kolaylık sağlayacaktır.

Özet olarak, tabldot tabaklar arasında yer alan paslanmaz çelik tabldot tabak ile polikarbon kırılmaz tabldot tabaklar, mutfaklarda çalışanlar ve yemek yiyecek kişiler için bir kolaylık sunduğu için tercih edilmektedirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*